30.8.18

ZABIEG WYSZCZUPLAJĄCY- ENDERMOLOGIA. WALKA Z CENTYMETRAMI. EFEKTY PO PIĘCIU ZABIEGACH. BEZPIECZNA MEDYCYNA ESTETYCZNA


Jakiś czas temu zdawałam Wam krótkie relacje z zabiegu endermologii na moim instastories. Na przełomie lipca/sierpnia odbyłam serię pięciu zabiegów w Centrum Zdrowej Skóry w Warszawie. Na czym polega zabieg? Jakie są jego główne zadania?  Czy było warto? Tego dowiecie się w dzisiejszym wpisie.
ENDERMOLOGIA- DLA KOGO? NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Endermologia jest bezinwazyjnym i praktycznie bezbolesnym zabiegiem. Jego głównym zadaniem jest wyszczuplenie, wymodelowanie sylwetki oraz redukcja cellulitu. Za pomocą innowacyjnego urządzenia przeprowadzany jest masaż próżniowy, który pobudza metabolizm, dzięki czemu organizm znacznie szybciej usuwa tłuszcz oraz toksyny. Zabieg można stosować nie tylko na ciało, ale także na twarz w celu uelastycznienia. Endermologia powoduje reaktywację produkcji naturalnego kolagenu i elastyny. Ponadto masaż próżniowy pomaga także w walce z bólami mięśniowymi, reumatycznymi.

JAK WYGLĄDA ZABIEG? 


Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu przeprowadzono ze mną dokładny wywiad lekarski. Lekarz wytłumaczył mi na czym polega endermologia oraz ustaliliśmy plan działania, czyli partie nad którymi będziemy pracować. Postawiłam na wyszczuplenie w obszarze brzucha, pośladków, boczków oraz ud.  


Po konsultacji przystąpiliśmy do zabiegu. Przed założeniem kostiumu Endermowear zaaplikowałam na ciało specjalistyczny balsam. Po założeniu odpowiedniego stroju terapeuta przystąpił do masażu za pomocą sterowanej komputerowo głowicy. Posiada ona dwie rolki oraz komorę ssącą. Pod wpływem podciśnienia zostaje wciągnięty fałd skórny. Skóra przybiera kształt fali, która rolowana jest w zależności od ustawionej mocy urządzenia. Na początku wybierane są mniejsze wartości, aby przyzwyczaić ciało. Zabieg trwa około 40 minut. Po jego zakończeniu ponownie aplikujemy na skórę kolejny, specjalistyczny balsam. 

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ WYKONUJĄC ENDERMOLOGIĘ? 

Przede wszystkim o prowadzeniu zdrowej diety oraz piciu minimum 2,5 litra wody dziennie. Na szczęście po każdym zabiegu byłam spragniona, więc nie miałam z tym problemu.


MOJE ODCZUCIA, SPOSTRZEŻENIA

Przyznam szczerze, że byłam pozytywnie zaskoczona już po pierwszym masażu próżniowym. Z racji mojego stojącego trybu pracy miewam często spuchnięte nogi, którym towarzyszy nieprzyjemne uczucie ciężkości. To niesamowite, że już po pierwszym zabiegu poczułam ogromną ulgę, a spodnie nagle stały się jakby luźniejsze. Pozbyłam się opuchlizny. Odzyskanie dawnej lekkości w nogach było dla mnie miłym zaskoczeniem. Ponadto 45 minut masażu to doskonały relaks dla ciała. Dodatkowo w Centrum Zdrowej Skóry pracują świetni specjaliści. Tematów do rozmów nie było końca, dzięki czemu czas płynął szybko i zapominałam nawet o zwiększaniu mocy głowicy masującej ;). 


EFEKTY PO 5 ZABIEGACH  

Przed serią zabiegów zmierzyłam dokładnie obwód talii, brzucha, bioder oraz ud. Po ostatniej endermologii dokonałam pomiarów ponownie i w każdym ze zmierzonych obwodów zanotowałam spadek:

  • Talia -0,5 cm
  • Brzuch -1 cm
  • Biodra -0,5 cm 
  • Udo -1 cm CZY JESTEM ZADOWOLONA Z EFEKTÓW? 

Moja odpowiedź zdecydowanie brzmi- TAK. Sam zabieg jest nie tylko świetną metodą na walkę z cellulitem i wyszczuplenie, ale podczas ciężkiego tygodnia to rewelacyjna forma relaksu i sposób na momentalne polepszenie samopoczucia. Dodatkowo do końca września trwa promocja w Centrum Zdrowej Skóry, gdzie zapłacicie -50% mniej za jedną endermologię. Koniecznie dajcie znać, czy mieliście okazję poddać się temu zabiegowi.PAMIĘTAJCIE O BEZPIECZNEJ MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

Pamiętajcie, aby wybierać sprawdzone miejsca do wykonywania wszelkich zabiegów medycyny estetycznej, gdzie znajdziecie odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. Obecnie do wyboru mamy gabinety kosmetyczne oraz placówki medyczne. Usługi z zakresu medycyny estetycznej mogą świadczyć kosmetyczki, kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej. Korzystając jednak z zabiegów u innej osoby niż lekarz musimy liczyć się z możliwością powikłań, brakiem pomocy w przypadku ich powstania. Niestety, na wypadek pojawienia się komplikacji kosmetyczka ani kosmetolog nie będzie mogła wypisać recepty na antybiotyk, ani podać odpowiednich leków np. w przypadku wystąpienia alergii.

Udostępnij

3 komentarze

Moje lekcje makijażu

Moje lekcje makijażu

Zapisz się na kurs wideo online